Bitwa pod Wiedniem

11 września 1863 setki tysięcy żołnierzy toczy bitwę pod murami Wiednia w obronie całej Europy...


(11 Settembre 1683), reż. Renzo Martinelli, prod. Włochy/Polska 2012, Polski lektor


UWAGA: Prosimy oglądać przez przeglądarki Chrom, Firefox i Edge (dawny IE) na komputerach stacjonarnych lub na telewizorach z systemem Android TV poprzez naszą Katoflixową aplikację. 
Film nie działa na iPadach, iPhonach i w przeglądarkach Safari.

Cena 9.50zł
Czas trwania 115 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą wielkiego wezyra Kara Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli Wiedeń upadnie, armia wielkiego wezyra bez trudu dotrze aż do Rzymu. Po wielu tygodniach oblężenia, we wrześniu 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szala zwycięstwa przechyla się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Kara Mustafy, na prośbę ojca Marka z Aviano do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy.

Polsko-włoski dramat historyczno-kostiumowy z dużym rozmachem przenosi nas w czasy gdy Europa walczyła o utrzymanie swoich ziem i chrześcijaństwa.