Dogonić marzenia

Prawdziwa historia o pasji, rodzinie, przyjaźni oraz walce o własne marzenia.
(Ride Like A Girl) reż. Rachel Griffiths, prod. Australia 2019, polski lektor

Cena 9.99zł
Czas trwania 98 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

„Dogonić marzenia” to prawdziwa historia o pasji, rodzinie, przyjaźni oraz walce o własne marzenia. W rolach głównych występują: Teresa Palmer (Księga Czarownic, Kiedy gasną światła) oraz Sam Neill (Park Jurajski, Dynastia Tudorów).

 
Michelle Payne, najmłodsza z dziesięciorga rodzeństwa wychowywanego przez samotnego ojca, od dziecka wiedziała, co chce robić w życiu. Marzyła o niemożliwym: zwycięstwie w Melbourne Cup - najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym wyścigu na dystansie 2 mil na świecie. Wyścigu, którego nigdy nie wygrała żadna kobieta. Mając 15 lat Michelle rezygnuje ze szkoły, żeby zostać dżokejką. Jej obiecującą karierę przerywa rodzinna tragedia oraz bardzo poważny wypadek na koniu. Pomimo wszelkich przeciwności, przy wsparciu ojca oraz brata, Michelle postanawia walczyć o swoje marzenia.

 

3 listopada 2015, na koniu Prince of Penzance, Michelle Payne wygrała swój wymarzony wyścig Melbourne Cup. Została pierwszą kobietą – zwycięzcą w 155-letniej historii zawodów oraz czwartą, która wzięła w nim udział. Zwycięstwo Payne było ogromnym zaskoczeniem dla bukmacherów, którzy za każdego dolara postawionego na jej konia płacili aż 100 dolarów. Pomocnikiem i opiekunem jej wierzchowca był jej brat Steven Payne, który cierpi na Zespół Downa. Steven został wyróżniony tytułem najlepszego strappera (opiekun konia) Pucharu Melbourne.