Dom na Skale

Żyć w prawdzie i pomagać innym to tak jakby budować dom na skale...
Produkcja: Studio VALIVAN (Hiszpania) wersja polska: Studio EUROCOM – Polska 2014
UWAGA: Cena za pojedynczy odcinek - 5 zł a za całą serię 5 odc. - 20 zł; 

Cena 5.00zł
Czas trwania 30 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Znakomita seria filmów zrealizowana przez hiszpańskie Studio VALIVAN dla amerykańskiej telewizji EWTN, które formą nawiązują do tak bardzo lubianej przez dzieci Ulicy Sezamkowej. Autorzy opowiadają i wyjaśniają dzieciom przypowieści Pana Jezusa. 
Film zdobył II nagrodę na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Niepokalanów 2013.

   

Tytuły odcinków:

Zagubiona owca - Przypowieść o zagubionej owcy (Lost sheep) 
Natrętny przyjaciel - Przypowieść o natrętnym przyjacielu (Friend at night) 
Dom na skale -  Przypowieść o człowieku roztropnym (House on the rock)
Siewca - Przypowieść o siewcy (The Sower)
Faryzeusz i celnik - Przypowieść o faryzeuszu i celniku (Pharisee and Publican) 

  

Zagubiona owca
Przypadkowe przykrości, których doznaje Tymek są okazją, aby brat Jan opowiedział „Przypowieść o zagubionej owcy”. Opowiadaniu towarzyszy krótkie przedstawienie oraz piękna piosenka z animacją. Podsumowaniem przykrej sytuacji i wyjaśnieniem, że każdy człowiek jest przed Panem Bogiem bardzo ważny jest historia życia św. Ignacego Loyoli, który miłością otaczał, każdego człowieka, nawet tego najbiedniejszego.

  

Natrętny przyjaciel 
O tym, że nasza modlitwa powinna być wytrwała brat Jan wyjaśnia swoim przyjaciołom opowiadając przypowieść o natrętnym przyjacielu. Przypowieść streszcza także piosenka z animowaną historią, a wspaniałym przykładem wytrwałej modlitwy była św. Monika, prosząca przez 17 lat o nawrócenie syna Augustyna.

  

Dom na Skale 
Żyć w prawdzie i pomagać innym to tak jakby budować dom na skale – wyjaśnia Tymkowi brat Jan. Tę piękną prawdę potwierdza też znakomita piosenka, którą dzieci z radością śpiewają. Roztropności opartej na zaufaniu Panu Bogu, dzieci uczy św. Ludwik – król Francji, który panował przez 40 lat unikając wojen i niesprawiedliwości w swoich rządach.

 

Siewca
Zabawa dzieci w ogrodnika, to pretekst dla brata Jana, aby opowiedzieć dzieciom przypowieść o siewcy. Wyjaśnienie przypowieści i wesoła piosenka pozwala dzieciom lepiej zrozumieć tę ważną przypowieść. Jest ona także okazją, aby przypomnieć postać św. Jakuba Apostoła.

  

Faryzeusz i celnik
Dzieci też chętnie rywalizują ze sobą i wynoszą się jedne nad drugich. Tak też się zdarzyło bohaterom Domku na skale.  To Stało się to okazją, by brat Jan opowiedział dzieciom przypowieść o faryzuszu i celniku. Podsumowaniem przypowieści stało się opowiadanie burzliwym życiu św. Jana Bożego. Ta historia też zachęciła dzieci do tego, aby miały szacunek do każdego człowieka, nawet do największego grzesznika.