Doonby. Każdy jest Kimś

Głośny film z przesłaniem pro-life. Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku i jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń...
(Doonby) reż. Peter Mackenzie, prod. USA 2013, polski lektor

Cena 9.00zł
Czas trwania 105 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu ludzi. Kiedy równie niespodziewanie jak się pojawił nagle znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę, z tego jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby.
  
„Doonby – Każdy jest Kimś” to mocny głos za życiem, przy tym z bardzo świeżą oryginalną, nie wykorzystywaną dotąd w kinie argumentacją. Twórcy nie koncentrują się na kilkutygodniowej, anonimowej ofierze aborcji, ale czynią bohaterem dorosłego człowieka, któremu aborcja skradła jego własne, całe, pełnowartościowe życie. W tym ciepłym, klimatycznym filmie jest nagle moment, gdy widz przeżywa wstrząs, uświadamiając sobie ten fakt i jest to szalenie prawdziwe i przemawiające do wyobraźni.
  
Smaczku filmowi dodaje fakt, że epizodyczną rolę zagrała w nim Norma McCorvey, która w początkach lat 70-tych XX w. jak nikt inny przyczyniła się do legalizacji w Stanach Zjednoczonych „aborcji na życzenie”, a obecnie będąca działaczka ruchów pro-life.