Ja tylko niosę pomoc...

Zawodowy żołnierz rozstaje się z mundurem i rusza do Iraku z pomocą dla ofiar ISIS.
Reż. Mirosław Sokół, Prod. Polska 2016

Czas trwania 22 min.
A
A
A
 
 

Bohaterem filmu jest Bartosz Rutkowski, żołnierz, marynarz, nurek. Poruszony wiadomością o torturowanym i ukrzyżowanym chłopcu syryjskim, rozstaje się z mundurem. Zakłada fundację charytatywną i rusza do Iraku z pomocą dla ofiar terrorystów islamskich.

Program zrealizowany przez Telewizję dla Zdrowia w ramach kampanii "Pomoc Ofiarom Terrorystów Islamskich" realizowanej bezpośrednio na terenie Iraku i Syrii przez: 

 

1. Fundację Orla Straż Bartosza Rutkowskiego www.orlastraz.org, która powstała, by nieść pomoc społecznościom Bliskiego Wschodu prześladowanym w wyniku działalności ISIS (Daesz).

2.  Fundację Estera Miriam Shaded www.fundacjaestera.pl. Jej misją jest aktywne działanie na rzecz ochrony życia wszystkich najbardziej zagrożonych.

3. Fundację Pomocy Dzieciom Krzysztofa Błechy www.fpd.ig.pl ze statusem organizacji pożytku publicznego, która nieprzerwanie od 1998 r. pomaga dzieciom, sierotom i młodzieży m.in. w leczeniu, rehabilitacji i edukacji. Prowadzi projekty pomocowe w Afryce i na Ukrainie.

W czerwcu 2016 r. przedstawiciele Fundacji udali się z pomocą humanitarną do północnego Iraku.