Ja tylko niosę pomoc...

Zawodowy żołnierz rozstaje się z mundurem i rusza do Iraku z pomocą dla ofiar ISIS.
Reż. Mirosław Sokół, Prod. Polska 2016

Czas trwania 22 min.

 

Bohaterem filmu jest Bartosz Rutkowski, żołnierz, marynarz, nurek. Poruszony wiadomością o torturowanym i ukrzyżowanym chłopcu syryjskim, rozstaje się z mundurem. Zakłada fundację charytatywną i rusza do Iraku z pomocą dla ofiar terrorystów islamskich.

Program zrealizowany przez Telewizję dla Zdrowia w ramach kampanii "Pomoc Ofiarom Terrorystów Islamskich" realizowanej bezpośrednio na terenie Iraku i Syrii przez: 

 

1. Fundację Orla Straż Bartosza Rutkowskiego //www.orlastraz.org//, która powstała, by nieść pomoc społecznościom Bliskiego Wschodu prześladowanym w wyniku działalności ISIS (Daesz).

2.  Fundację Estera Miriam Shaded //www.fundacjaestera.pl//. Jej misją jest aktywne działanie na rzecz ochrony życia wszystkich najbardziej zagrożonych.

3. Fundację Pomocy Dzieciom Krzysztofa Błechy //www.fpd.ig.pl// ze statusem organizacji pożytku publicznego, która nieprzerwanie od 1998 r. pomaga dzieciom, sierotom i młodzieży m.in. w leczeniu, rehabilitacji i edukacji. Prowadzi projekty pomocowe w Afryce i na Ukrainie.

W czerwcu 2016 r. przedstawiciele Fundacji udali się z pomocą humanitarną do północnego Iraku.