Koniec wakacji

Film o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie.


Reż. Stanisław Jędryka, Prod. Polska 1974, ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 88 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Ostatni dzień roku szkolnego. Podczas uroczystości słabnie w dusznej auli stary nauczyciel, któremu spieszy z pomocą jeden z uczniów, ósmoklasista Jurek. Chłopiec staje się mimowolnym świadkiem szantażowania jednego z kolegów przez grupę żądających pieniędzy rozwydrzonych chłopców; próbuje skłonić poszkodowanego do wyjawienia nazwisk prześladowców, lecz ten zastraszony woli milczeć, by się nie narazić paczce.
W domu spotyka Jurka następne rozczarowanie: nie zastaje tam ani matki, ani jej rzeczy. Poruszony biegnie do kopalni, by od ojca dowiedzieć się, dokąd wyjechała, ale ojciec zbywa go opowieścią o nagłej konieczności wyjazdu do sanatorium - Jurek czuje, że nie jest to cała prawda...Chłopiec próbuje odnaleźć przyczynę postępowania matki. Niestety, dojście do prawdy okazuje się trudniejsze, niż się spodziewał. 

Na podstawie opisu z FilmPolski.pl

 

Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu kultury opartej o katolickie wartości: prawdę, dobro i piękno.