Ksiądz Michael McGivney

Film dokumentalny opowiadający o życiu i pracy duszpasterskiej ks. Michaela McGivneya, XIX-wiecznego amerykańskiego kapłana, założyciela Rycerzy Kolumba. 
(Father Michael McGivney) reż. Frederic Lumiere, prod. USA 2013, Polskie napisy


 

Czas trwania 57 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

Film przedstawia doświadczenia, które sprawiły, że troska o rodzinę katolicką stała się priorytetem duszpasterskiej działalności ks. McGivneya. Warto zapoznać się z tym filmem gdzyż 31 października 2020 r. dokona się beatyfikacja księdza Michaela.

 

26 maja 2020 roku papież Franciszek zatwierdził cud za wstawiennictwem ks. Michaela. Zatwierdzony cud polegał na uzdrowieniu dziecka w łonie matki, którego życie było zagrożone. Spodziewając się swojego trzynastego dziecka, Daniel i Michelle Schachle z Tennessee zostali poinformowani, że chłopiec ma zespół Downa. Kilka tygodni później podczas badania ultrasonograficznego wykryto obrzęk płodu, którego wiele narządów było wypełnionych płynem. Lekarze nie dając dziecku szans na przeżycie, doradzili przeprowadzenie aborcji. Daniel i Michelle, którzy są katolikami, odmówili wykonania aborcji i zaczęli modlić się o cud za wstawiennictwem ks. McGivney’a. Daniel, który na co dzień pracuje jako agent ubezpieczeniowy Rycerzy Kolumba, wybrał się wraz z żoną na pielgrzymkę do Fatimy w Portugalii. Podczas Mszy św. w sanktuarium w Fatimie Michelle poczuła, że w jej wnętrzu coś się zmieniło, gdy usłyszała słowa Ewangelii o rzymskim urzędniku, którego syn został uzdrowiony przez Jezusa: „Idź, syn twój żyje”. Badanie USG wykonane kilka dni po powrocie do Tennessee wykazało, że obrzęk płodu zniknął. Uzdrowienie po kilku latach badań prowadzonych w Watykanie zostało uznane przez ekspertów medycznych i teologów za cudowne. Dziś Michael Schachle jest aktywnym 5-latkiem z zespołem Downa, otoczonym kochającą rodziną. (tekst z Wikipedii)
  
Jak widać temat wyjątkowo aktualny...