Ojcowie i córki

Uznany pisarz zostaje wdowcem i przechodzi załamanie nerwowe. Wiele lat później jego córka usiłuje odbudować więź z ojcem.
(Fathers and Daughters) reż. Gabriele Muccino, prod. USA, Włochy 2015, polski lektor

Cena 9.00zł
Czas trwania 111 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Russell Crowe, zdobywca Oscara i Złotego Globu, jeden z najwybitniejszych aktorów naszych czasów oraz Amanda Seyfried, gwiazda musicali "Mamma Mia!" i "Les misérables: Nędznicy", ponownie spotykają się na dużym ekranie we wzruszającej opowieści o zmaganiu się z utratą bliskiej osoby i odbudowywaniu więzi rodzinnych. Jake Davis (Russell Crowe), nagrodzony Pulitzerem pisarz, przechodzi załamanie nerwowe, po tym, jak w wypadku samochodowym ginie jego ukochana żona, a on zostaje sam z 5-letnią córeczką Katie (Kylie Rogers). Stan zdrowia Jake'a nie pozwala na to, by mężczyzna zajmował się dzieckiem. Opiekę nad dziewczynką przejmuje najbliższa rodzina. Po latach dorosła Katie (Amanda Seyfried) próbuje odbudować więź z ojcem i nadrobić stracone lata. 
 

***


Film dający wiele do myślenia. Pokazuje, ile czasu może zająć konfrontacja z przeszłością i w jaki sposób można mierzyć się z traumą (na przykładzie historii filmowych bohaterów).

 

Niektóre kontrowersyjne postawy czy zachowania nie są godne pochwały i nie mogą być stawiane za wzór, niemniej mogą być punktem wyjścia do przemyśleń na temat procesu dojrzewania, uzdrawiania i leczenia zranień z przeszłości. Fabuła filmu jest cenna i przekonująca, ponieważ wynika z niej, że życiowe trudności nie zawsze mogą być pokonane z sukcesem mimo heroicznych wysiłków. Nieraz zranienia zostają na zawsze - a to tylko uczy, jak bardzo jesteśmy za siebie nawzajem odpowiedzialni i ile krzywdy możemy wyrządzić drugiej (nieraz bardzo bliskiej) osobie.