Piosenka o miłości

Była piosenkarka i jej najlepszy przyjaciel wyruszają w podróż z Kansas do Nowego Orleanu w Luizjanie.


(My Own Love Song), reż. Olivier Dahan, prod. USA/Francja 2010, polski lektor

Cena 9.50zł
Czas trwania 95 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Jane i Joey różnią się od siebie w stopniu najwyższym z możliwych. Ona jest niezależną, zamkniętą w sobie kobietą, która od nikogo nie oczekuje pomocy. Kiedyś była piosenkarką, ale po tragicznym wypadku samochodowym porusza się na wózku. On jest ciepłym, opiekuńczym dziwakiem, która rozmawia z duchami i aniołami, których nikt inny nie widzi ani nie słyszy. Kiedy wyczyta w gazecie, że jego ulubiony autor będzie występował w Nowym Orleanie w Luizjanie, przekonuje Jane, aby pojechała z nim. Podróżujący mają na swojej drodze wiele przeszkód. Po drodze spotykają wielu różnych „aniołów” i „diabłów”. Czy zdążą na najważniejszy koncert w życiu Jane?

 

Razem wyruszają w swoiste tournée po kraju. Podróż przynosi im wydarzenia zabawne i smutne, wzruszające i dramatyczne, pozwoli rozliczyć się z przeszłością i inaczej spojrzeć w przyszłość. Bohaterowie szukają nie tylko miłości, ale także własnej drogi. „Piosenka o miłości” wzruszający i ciepły obraz podróży realizowanej nietylko geograficznej, z Kansas do Nowego Orleanu, ale także podróży w głąb siebie i do drugiego człowieka.

 

W rolach głównych zdobywcy Oscarów: Renée Zellweger („Wzgórze nadziei”, seria „Bridget Jones”) i Forest Whitaker („Ostatni król Szkocji”, „Eksperyment”). W tle znakomita muzyka Boba Dylana.