Rozumiemy się bez słów

Szesnastoletnia Paula, córka głuchoniemych rodziców, za namową nauczyciela muzyki decyduje się wziąć udział w konkursie wokalnym.
(La Famille Bélier) reż. Eric Lartigau, prod. Francja, 2014, polski lektor

Cena 9.50zł
Czas trwania 100 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Wielki przebój francuskiego kina na miarę „Nietykalnych” i „Jeszcze dalej niż północ”: 7 milionów widzów w samej Francji.
Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem są zbyt impulsywni, a niekiedy zbyt mocno ponoszą ich emocje. Tylko jedno odróżnia ich od przeciętnych rodzin – nie słyszą. Wyjątkiem jest nastoletnia Paula (Louane Emera), która ma doskonały słuch, ale też niepospolity głos. Paula jest więc niezastąpionym łącznikiem rodziny ze światem ludzi pełnosprawnych. Jednak dziewczyna osiąga wiek, kiedy zaczyna się szukać miłości. Podoba jej się pewien chłopak i, aby być bliżej niego, zapisuje się do szkolnego chóru. Po kilku próbach nauczyciel muzyki orientuje się, że właśnie odkrył wielki talent wokalny i proponuje Pauli wyjazd do szkoły muzycznej w Paryżu. Ale jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Czy Paula zdecyduje się opuścić rodzinę i skorzystać z życiowej szansy?