Siła naszych marzeń

Bardzo przyjemny film familijny, wzruszający, zabawny, płomienny i poetycki.


(Tempete) Reż. Christian Duguay, Prod. Francja 2022, Polski lektor lub napisy

Cena 11.99zł
Czas trwania 106 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Zoe urodziła się i dorastała w otoczeniu koni w stajni wyścigowej swoich rodziców. To jest jej miejsce na ziemi. Teraz marzy, aby pewnego dnia stać się dżokejem, tak jak jej ojciec. Kiedy w stajni rodzi się nowy źrebak Burza, Zoe jako pierwsza dostrzega w nim potencjał na mistrza, na którego jej rodzice czekali i pracowali przez całe życie. Ich wspólne marzenia zostają zniszczone w czasie jednej burzliwej nocy, kiedy spłoszona klacz przypadkowo rani Zoe.
Pogrożona w rozpaczy dziewczyna całkowicie się załamuje. Nie może pogodzić się z niesprawiedliwym losem. Rodzice ze wszystkich sił starają się wspierać Zoe. Dzięki ich wytrwałości i zaskakującej pomocy stajennego Seby, który ma niezwykły dar komunikowania się z końmi, Zoe postanawia pokonać przeciwności losu i odzyskać to, co wydawało się stracone.
Wzruszająca i podnosząca na duchu historia rodziny, którą trzyma razem siła jej marzeń.
 
"Siła naszych marzeń" to świetnie zrealizowany film sportowy. Wyścigi konne sfilmowane są bardzo pomysłowo i sprawnie, przez co z łatwością można poczuć emocje towarzyszące prawdziwej rywalizacji.
Choć na "Sile naszych marzeń" łatwo się wzruszyć, to nie jest to film banalny. Dobrze widać to w postawach głównej bohaterki, która bywa denerwująca, uparta, niewdzięczna, pełna gniewu - w niczym nie pasuje do stereotypowego wizerunku biernej ofiary.
Film dla każdego, kto myśli, że marzenia się nie spełniają, a przede wszystkim młodzieży, którą czasem życie przerasta… i przeraża, i nauczycielom, aby nieustająco mieli moc sprawczą…