W poszukiwaniu Boga

Czy można znaleźć Boga w średniowiecznym klasztorze benedyktyńskim?
Reż. Paweł Rokicki, Prod. Polska 2017 

Czas trwania 12 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Czy można znaleźć Boga w średniowiecznym klasztorze benedyktyńskim?
Dlaczego ktoś decyduje się na zostanie katolickim mnichem?
Czym jest modlitwa?

 

Ten krótki film dokumentalny próbuje znaleźć odpowiedzi na te pytania ukazując wybrane sceny z życia benedyktyńskiego mnicha w klasztorze Pluscarden w północnej Szkocji.
Bohaterem filmu jest pochodzący z Polski brat Szymon Piątkowski OSB. Brat Szymon jest magistrem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz doktorem filozofii na University of Essex w Wielkiej Brytanii. Od 2009 roku żyje we wspólnocie benedyktynów w Pluscarden, w Szkocji.

 

Film był nagrywany przez kilka lat. Zawiera sceny zarówno z początków pobytu brata Szymona w klasztorze, kiedy był nowicjuszem, aż po czas, gdy złożył śluby wieczyste i na stałe dołączył do wspólnoty mnichów.

 

Klasztor w Pluscarden jest jedynym średniowiecznym klasztorem w Wielkiej Brytanii, który nadal służy za miejsce pobytu wspólnoty mnichów. Więcej na temat klasztoru w Pluscarden można przeczytać na jego stronie internetowej tutaj:  www.pluscardenabbey.org

 

Ten niezależny film powstał bez jakiegokolwiek wsparcia finansowego. Jeśli uznasz to za właściwe możesz przekazać twórcy filmu dobrowolną darowiznę. Poprzez stronę: 
http://insearchofgod.eu/pl/